Merhaba Dünya !
Toprağa basma, uyku ve sağlık için faydalıdır
Toprağa basma, uyku ve sağlık için faydalıdır

Toprağa basma, uyku ve sağlık için faydalıdır

“Topraklama” terimini ilk duyduğumu hatırlıyorum.” Bunun bir çeşit özel bahçe tekniği olduğunu düşündüm. Uyku sağlığımı iyileştirmek için en basit ama en hayat değiştiren teknik olduğunu çok az biliyordum.

Aren Batu

Topraklama hakkında konuştuğumda, gece boyunca sürekli olarak uyumakta sorun yaşadım. Uykuya dalmak en az 30 dakika sürer ve sonra gece boyunca en az dört ila beş kez uyanırdım. Hemen uykuya uyandım her zaman aşık edebilmek isterdim, ama ne olursa olsun hala uyku kırıldı. Bu bir ay boyunca benim bir desen oldu. Her gün beni yormaya başladı. Çalışırken çok yorgun hissederdim ve bu da beni sinirlendirdi.

Yeşil ve doğal olan her şeyde profesyonel olan bir arkadaşım bana ‘topraklamanın’ uyku sorunları için çare olacağını söyledi. Yani, dikkat kesildim…

ayaklar, çiçekler ve doğa görüntüsü
Topraklama, büyük sağlık yararları getirdiği için dünya ile doğrudan cilt temasına sahiptir. Bu faydalar tutarlı kaliteli uykuyu içerir. Ne yazık ki, çoğumuz rutinin tuzağına düşüyoruz ve dünya ile olan bağlantısını kaybediyoruz. Sonuç olarak, bu vücudumuzun elektronları aç bırakmasına neden olur. Bu vücudumuzda iltihaplanmaya neden olur. Enflamasyon, bugün var olan birçok kronik hastalık ile ilişkilidir.

Esasen, topraklama, Dünya’nın yüzey enerjisinin size aktarılmasıdır. Topraklama yapmanın en iyi yolu, ayakkabı ve çorap olmadan dışarıda yürümektir. Kum veya çim bunun için en ideal yüzeylerdir. Çok sayıda elektron transferine sahip olacaksınız.

Topraklama, stres zamanlarında üretilen bir hormon olan vücuttaki kortizol salınımını stabilize edebilir ve uykuyu düzenleyen önemli bir hormon olan melatonin salınımını artırabilir.

Dünya sonsuz bir serbest elektron kaynağına sahiptir, bu nedenle bir kişi doğal yüzeyinde yalınayak yürüdüğünde, bu elektronlar doğal olarak dünya ile vücut arasında akar, serbest radikalleri azaltır ve herhangi bir statik elektrik yükünü ortadan kaldırır. Bu, vücutta meydana gelen iltihaplanmayı azaltır ve bu da iltihapla ilgili sağlık sorunlarını önler.

Topraklama, uyku kalitenizi iyileştirmenin en basit, doğal ve ücretsiz yollarından biridir. Uykunuzu, ruh halinizi ve genel sağlığınızı içten dışa sıfırlayacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir