Merhaba Dünya !
İlk Yaş Doğum Günü Kutlaması
İlk Yaş Doğum Günü Kutlaması

İlk Yaş Doğum Günü Kutlaması

İlk doğum günü anne babalar için çok özel ve önemli bir olaydır. Bu bebeğinizin hayatında bir dönüm noktası ve gelecek pek çok heyecan verici doğum günü kutlamalarının ilkidir. Özellikle anne ve aile, herkes bebeğin ilk doğum gününü hatırlamanın oldukça heyecan verici olduğunu bilir. Bu sebeple bebeğiniz de dahil olmak üzere, herkes için bir eğlence dolu bir gün olmalıdır.

İlk doğum günü partisi için planlama zaman alıcı ve oldukça heyecanlıdır. Planlanan faaliyetler için partiye davet edilen küçük çocukları meşgul etmek gerektiği unutulmamalıdır.

1. doğum günü partisi genelde bir bütünlük içinde belli bir bütünlüğe yönelik hazırlanmalıdır. İlla deniz-balık,  teması v.b. değil genel de kızlar için pembe, erkekler için mavi tonların ağırlıkta olduğu sade bir dekorasyonda yeterli olur.

Güzel bir etkinlik için gerekenler:

Davetiye ve davetliler önceden planlamak.

Doğum Çocuğu için Elbise:
Bu doğum günü çocuğun elbise elden önce hazır olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Ayrıca yedek olmak zorunda olduğunu unutmayın.

Parti Aksesuarlar:
Bir tema parti için, ayrıntılı olarak balon, süs, afiş gibi aksesuarları planlamalı. Bazen çok ucuza alınan bir kaç balon farklı şekilde dekor edilmesiyle harika görsellik katmaktadır.

Doğum Günü Pastası:
Kek doğum günü partisinin en önemli parçasıdır. Ve bebeğinizin ilk doğum günü durumunda, tabii çok özel olmak zorunda. Herkes pasta sever, bu yüzden davetli sayısına dayalı büyük bir pasta sipariş etmek zorunludur. Çocuklar onları seviyorum çünkü, sadece kek fırında kalmayacak, aynı zamanda mini kek, kurabiye de olmalı. Doğum günü pastasına gıda boyasından A4 fotoğraf baskı 10 TL civarındadır.

İkram: Partinin büyüklüğüne göre değişir. Yetişkin sayısı fazla ise parti zamanı çok uzayacağından ikram olarak bir öğün gibi düşünülebilir.

Video ve Fotoğraf:
Her ilk doğum günü partisi bu değerli ilk anları yakalamak için bir kamera olması gerekir. Günün anılarınızı korumak en iyi çekim almak için profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmak en doğrusudur.

Dönüş Hediyeleri:
Katılan misafirlerinize kişisel hediyelik eşya ne olursa olsun yaş gününü hatırlatan onları sevdiğinizi gösteren minik hediyeler vermek, ilk doğum gününün iyi moral süresini uzatacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir